Jak wygląda dieta Cristiano Ronaldo?

Ocena: 5 na podstawie 1 głosów. | 11 kwietnia
Materiał partnerski
Jak wygląda dieta Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo wciąż zachwyca swoją formą. Prawie 40-letni Portugalczyk w niczym nie ustępuje swoim zdecydowanie młodszym rywalom. W czym tkwi jego sekret? Jednym ze znaczących elementów jest zapewne jego dieta. Co takiego spożywa jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu? Czego nie zobaczymy na jego talerzu? Co oprócz diety wpływa na jego znakomitą formę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Sekret długowieczności

Niewielu jest zawodników, którzy mają na swoim karku 39 lat i cały czas błyszczą formą na boisku na wysokim poziomie. Cristiano Ronaldo mimo tego iż gra obecnie lidze saudyjskiej wciąż zachwyca swoją dyspozycją. Do tego cały czas może pochwalić się muskularną sylwetką bez zbędnego grama tłuszczu.

Zanim jednak jego dieta zostanie rozłożona na czynniki pierwsze, warto zwrócić uwagę na inne aspekty jego stylu życia. Jednym z nich jest właściwa regeneracja. Parę lat temu Portugalczyk nawiązał współpracę z Nickiem Littlehalesem, który pomógł mu w tej kwestii.

Przekonał go m.in. do metody R90. Na czym ona polega? Osoby, które z niej korzystają, wprowadzają do swojego życia pięć lub nawet sześć 90-minutowych przerw na sen.

Ronaldo bardzo dużą uwagę kładzie na ten element swojego planu dnia. Można by rzec, że kładzie się i wstaje wraz z zachodem i wschodem słońca. Jak widać, bardzo dobrze wpływa to na jego dyspozycję.

Obecnie bryluje na boiskach Arabii Saudyjskiej. Wyniki jego zespołu można śledzić na bieżąco na portalu bet.pl. Znajdziemy tam też szereg statystyk oraz dostęp do kodów promocyjnych.

Na czym opiera się dieta Portugalczyka?

Wiemy już, że Portugalczyk baczną uwagę przykłada do prawidłowej regeneracji i wysokiej jakości snu. Jak jednak wygląda jego dieta? Co najczęściej ląduje u niego na talerzu?

Cristiano Ronaldo nie odkrył pod tym względem Ameryki. Opiera się na sprawdzonych dietach i stosuje polecane przez dietetyków produkty. Na jego stole królują przede wszystkim owoce, warzywa, pełnoziarniste zboża, rośliny strączkowe, jajka, ryby, owoce morza, wołowina, cielęcina i chude mięso drobiowe.

W jego diecie znajdziemy przede wszystkim wysokiej jakości węglowodany i białka. Nie zapomina też o zbawiennym działaniu tłuszczy. W swojej diecie sięga głównie po oliwę z oliwek, orzechy, nasiona czy tłuste ryby. Jeśli chodzi o napoje, to najczęściej sięga po wodę mineralną, kawę, zieloną lub ziołową herbatę.

Czego unika w swojej diecie?

Wiemy już z grubsza, jakie produkty spożywa Cristiano Ronaldo. Teraz więc pora skupić się na tym, czego unika w swojej diecie. Jakich produktów nie zobaczymy u niego w domu?

W jego kuchennych szafkach nie znajdziemy chipsów ani coca-coli. Generalnie stara się nie sięgać po przetworzone rzeczy oraz bogate w cukry proste. Portugalczyk nie jest fanem słodyczy ani różnego rodzaju przekąsek, po które zazwyczaj sięga zwykły zjadacz chleba.

Ronaldo wie też jaki wpływ na organizm człowieka ma alkohol. Jedno piwko wypite wieczorem? U niego zdecydowanie odpada taki rytuał. 

Tutaj nic nie jest dziełem przypadku. Wszystko jest odpowiednio przygotowane i zbilansowane. Kluczem do sukcesu jest systematyczność i wytrwałość, czyli coś, czego najczęściej nam brakuje.

Napisz komentarz