Ile kalorii ma wino i czy można po nie sięgać na diecie? Sprawdzamy

Ocena: 5 na podstawie 1 głosów. | 25 kwietnia
Materiał partnerski
Ile kalorii ma wino i czy można po nie sięgać na diecie? Sprawdzamy

Wino to trunek, który od wieków towarzyszy ludziom w celebracji, relaksie i codziennych chwilach. Jednakże, w erze zdrowego stylu życia coraz częściej pada pytanie o to, ile kalorii ma wino? Czy można je włączyć do diety bez obaw o dodatkowe kilogramy? Sprawdzamy to w poniższym artykule!

Ile kalorii ma wino?

Zastanawiasz się, czy prowadząc zdrowy tryb życia i sumiennie licząc kalorie, możesz wprowadzić ten trunek do swojej diety? Ciągle zadajesz sobie pytanie, ile kalorii ma wino? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Kaloryczność wina zależy bowiem od kilku czynników. Wpływa na to rodzaj wina, procentowa zawartość alkoholu oraz ilość cukru. Można jednak przyjąć pewne średnie wartości. Według nich kieliszek wina o pojemności 150 ml zawiera od 80 do 130 kalorii. Wina czerwone, białe i różowe różnią się nieco pod względem zawartości kalorii, ale zazwyczaj różnice te są niewielkie.

Czy wino może być częścią zdrowej diety?

Kolejnym dylematem, który związany jest z kalorycznością wina, jest kwestia zdrowego odżywiania. Czy wino może być elementem zdrowej diety? Oczywiście, ale pod warunkiem, że spożywa się je z umiarem. Zdaniem ekspertów umiarkowane spożycie wina – około jednego kieliszka dziennie dla kobiet i dwóch dla mężczyzn – może nawet przynieść pewne korzyści zdrowotne. Dzieje się tak ze względu na obecność w winie przeciwutleniaczy i innych związków bioaktywnych. Jednak nadmierna konsumpcja wina może prowadzić do zbyt wielu dodatkowych kalorii oraz negatywnych skutków zdrowotnych, takich jak wzrost ryzyka otyłości, chorób serca i cukrzycy. Warto też pamiętać, że spożywanie alkoholu samo w sobie nie jest dobre dla organizmu. Istnieje jednak alternatywa, którą warto rozważyć, jeśli lubisz smak wina i nie chcesz z niego całkowicie rezygnować, ale zdrowe odżywianie jest dla Ciebie równie ważne.

Wino bezalkoholowe kontra trunek z procentami – co jest lepsze?

Coraz więcej osób sięga obecnie po wina bezalkoholowe. Są one robione tak, aby smakowały i pachniały jak klasyczne wino. Na rynku możesz znaleźć różne rodzaje takich napojów, które zadowolą nawet bardzo wymagające osoby. Doskonałym tego przykładem jest oferta e-sklepu bezalkoholove.com. Wina bez alkoholu są dobre dla tych, którzy chcą kontrolować ilość kalorii w diecie, ale jednocześnie cieszyć się smakiem ulubionego trunku. Możesz z ich pomocą odkrywać smaki i aromaty różnych winnic, bez spożywania zbędnych kalorii. Są też dobrym wyborem dla osób aktywnych i dbających o wagę, ponieważ mają mniej kalorii niż tradycyjne wina z alkoholem. Na przykład, kieliszek 150 ml wina bezalkoholowego zawiera około 30-45 kalorii. To wyraźnie mniej niż wspomniane wcześniej wina tradycyjne. Więcej o kaloryczności tego rodzaju trunków możesz dowiedzieć się tutaj: https://www.bezalkoholove.com/kalorycznosc-wina-bezalkoholowego.

Jakie wino wybrać, dbając o linię?

Porównując kaloryczność wina alkoholowego i bezalkoholowego, trzeba wiedzieć, że jest ona różna. Każdy z tych napojów inaczej też wpływa na zdrowie i styl życia. Wybierając wino, warto brać pod uwagę swoje preferencje smakowe, cele zdrowotne i okoliczności. Dla niektórych osób smak i zapach tradycyjnego alkoholowego trunku są tak ważne, że trudno znaleźć im coś, co mogłoby je zastąpić, nawet jeśli ma mniej kalorii. Sprawdź jednak sam, że wino bezalkoholowe może być dobrą alternatywą. Ono również pozwala cieszyć się smakiem tego napoju i to bez dodatkowych kalorii lub problemów zdrowotnych związanych ze spożywaniem procentów. Podstawą zdrowej diety jest picie ograniczonych ilości trunku, niezależnie od tego, którą wersję wybierzesz. Zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe wina można traktować jako sposób na urozmaicenie życia i dodanie chwilom smaku. To od Ciebie zależy, na który rodzaj napoju się zdecydujesz.

Napisz komentarz