Gdzie kupić nasiona chia i jak je przechowywać

Ocena: 4.5 na podstawie 125 głosów. | 8 kwietnia
Gdzie kupić nasiona chia i jak je przechowywać

Aby maksymalnie wydłużyć okres przydatności nasion chia do spożycia zaleca się przechowywać je w suchym chłodnym i zaciemnionym miejscu - najlepeiej w szczelnie zamkniętej torbie lub pojemniku.

Chia w sklepach stacjonarnych jest coraz częściej dostępna ale zazwyczaj o wiele korzystniej jest kupić przez Internet - większa paczka starcza na dłużej a sklepy często oferują wysyłkę gratis. 

Tematy:Chia (nasiona)SzałwiaPesto

Jak przechowywać ziarna szałwii hiszpańskiej?

Nasiona chia pochodzą głównie z upraw naturalnych i nie są modyfikowane genetycznie. Szałwia hiszpańska nie jest atakowana przez szkodniki dlatego rolnicy mogą uprawiać ją na plantacjach ekologicznych - bez stosowania zbędnych pestycydów.

Nasiona chia są zbierane w sposób podobny do zbiorów komosy ryżowej. Z wysuszonych i nasion usuwa się plewy poprzez wydmuchiwanie.

Nasiona chia mogą być przechowywane w domu przez dość długi czas. Nawet kilkuletnie leżakowanie (4-5 lat) nie zaszkodzi odpowiednio przechowywanym nasionom. Dzieje się tak ponieważ ziarna chia mają wysoki poziom przeciwutleniaczy. 

Odpowiednio zabezpieczone ziarna są w stanie leżakować bez pogorszenia smaku i zapachu oraz zachowując w pełni swoje wartości odżywcze.

Gdzie kupić nasiona chia? Czy są w Lidlu lub Biedronce?

Nasiona chia można kupić w większości sklepów ekologicznych.

Ostatnio co raz częściej można je znaleźć także w sieciowych dyskontach jak Lidl, Biedronka, Kaufland. 

Marcin Piotrowicz
Autdministrator tej strony:
Marcin Piotrowicz

Twórca i redaktor serwisu wszystkoojedzeniu.pl
Promotor zdrowego stylu odżywiania

Napisz komentarz