Garnki i patelnie NOIS Salto Silver - przyszłość gotowania!

Ocena: 5 na podstawie 1 głosów. | 11 kwietnia
Materiał partnerski
Garnki i patelnie NOIS Salto Silver - przyszłość gotowania!

Gotowanie jest nie tylko sztuką, ale również nauką. Wybór odpowiednich naczyń do gotowania może mieć znaczący wpływ nie tylko na smak potraw, ale także na wygodę ich przygotowywania oraz na zdrowie osób spożywających ugotowane posiłki. Obecnie, kiedy coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z wpływu diety na ogólne samopoczucie i zdrowie, ważne staje się zrozumienie, jak używane naczynia mogą wpłynąć na te kwestie.

Garnki i patelnie NOIS Salto Silver to przybory zapewniające nie tylko komfort gotowania, ale także doskonałe właściwości przygotowywanych dań. Czym wyróżniają się naczynia z serii NOIS Salto Silver? Jaki wpływ na posiłki mają przybory NOIS? Jak dbać o naczynia kuchenne? Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Dlaczego odpowiedni wybór naczyń do gotowania ma tak duże znaczenie?

Odpowiedni wybór naczyń do gotowania ma istotne znaczenie z kilku istotnych powodów. Po pierwsze, sposób wykonania garnków i patelni wpływa na jakość potraw poprzez umożliwianie równomiernego i kontrolowanego rozprowadzenia ciepła, co sprzyja miarowemu gotowaniu potraw. Jednocześnie, właściwie dobrany sprzęt kuchenny może zwiększyć bezpieczeństwo żywnościowe, eliminując ryzyko uwalniania szkodliwych substancji chemicznych pod wpływem wysokiej temperatury, które mogłyby przenikać do przygotowywanych posiłków i szkodliwie wpływać na zdrowie.

Ponadto odpowiednio dobrane naczynia zapewniają wygodę i efektywność podczas gotowania. Odporne na korozję przybory o właściwości antyprzywierania, łatwe w czyszczeniu i obsłudze, znacznie usprawniają cały proces kulinarny, skracając poświęcany czas i zmniejszając wysiłek potrzebny do przygotowania potraw. Co więcej, znaczenie może mieć także wygląd naczyń do gotowania. Estetycznie wyglądające garnki i patelnie mogą dodatkowo motywować do przygotowywania posiłków oraz sprawiać, że proces ten będzie przyjemniejszy i znacznie bardziej satysfakcjonujący.

Garnki i patelnie NOIS Salto Silver - nowa jakość gotowania

Przybory kuchenne marki NOIS to odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na dobrej jakości naczynia do gotowania. Seria NOIS Salto Silver to nie tylko estetyczne, kunsztownie wyglądające i designerskie garnki i patelnie, ale także wykorzystanie doskonałych materiałów i wykonanie z dbałością o szczegóły, przekładające się na wyrazisty smak gotowanych potraw. Producent przyborów marki NOIS zadbał o wykonanie naczyń kuchennych, których właściwości nie mają negatywnego wpływu na jakość przygotowywanych dań. Wykorzystane materiały cechują się bezpieczeństwem w kontakcie z żywnością, zapewniając zdrowie gotowanych potraw.

Podążając za stale rozwijającą się technologią, marka NOIS zdecydowała się na wprowadzenie do swojej oferty garnków i patelni wyposażonych w tak zwane pełne dno indukcyjne. To absolutna nowość i rzadkość w przystępnych cenowo produktach, dzięki czemu przyszłościowe rozwiązanie może zagościć także w Twoim domu. Technologia pełnego dna indukcyjnego polega na stworzeniu specjalnej konstrukcji naczynia, zapewniającej niezawodne połączenie aluminiowego korpusu garnka lub patelni z podstawą ze stali nierdzewnej.

Taka konstrukcja pozwala uniknąć deformacji (zgięcia) dna, tworząc jednolitą powierzchnię styku naczyń z obszarem roboczym palnika. Zastosowanie tego typu rozwiązania przyspiesza przekazywanie ciepła z palnika do przygotowywanych produktów i zapewnia równomierne rozprowadzenie wysokiej temperatury na całej powierzchni naczynia. Warto podkreślić, że dno z pełnym dyskiem pozwala wydłużyć żywotność powłoki nieprzywierającej oraz zwiększyć funkcjonalność i wydajność naczyń. Co istotne, garnki aluminiowe NOIS i inne przybory kuchenne z technologią pełnego dna indukcyjnego cechują się bezszwową konstrukcją, dzięki czemu tego typu naczynia są łatwe i szybkie w czyszczeniu.

patelnia z powłoką nieprzywierającą

NOIS Salto Silver, czyli smak w Twojej kuchni

Założyciele marki NOIS podkreślają, że tworząc przybory kuchenne, pełna uwaga kierowana jest zarówno na funkcjonalność, jak i na uniwersalność garnków, czy patelni. Z tego też względu do produkcji naczyń wykorzystano cechujące się doskonałą wytrzymałością kute aluminium, zapewniające doskonałą przewodność cieplną. Garnki i patelnie NOIS są lżejsze w porównaniu do naczyń wykonanych z innych materiałów, dzięki czemu gotowanie jest jeszcze przyjemniejsze. Warto podkreślić, że dbając o komfort użytkowania, producenci wyposażyli przybory kuchenne w ergonomiczne, zapewniające bezpieczeństwo podnoszenia uchwyty.

Technologia pogrubionego dna

Kolejną zaletą naczyń marki NOIS jest wykorzystanie technologii podwójnego dna, co zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła po powierzchni garnków i patelni, jednocześnie nie wpływając na bezpieczeństwo przygotowywania potraw. Pogrubione dno umożliwia przyrządzanie nawet kwaśnych dań bez obaw o wystąpienie charakterystycznych wżerów. Ponadto grubsza konstrukcja naczyń zabezpiecza je przed odkształceniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi wskutek uderzenia, czy przypadkowego mycia ciężką chemią.

Ścianki o grubości 4 milimetrów

Doskonałą cechą garnków i patelni NOIS jest grubość ścianek naczyń wynosząca 4 milimetry. Tego typu budowa ma pozytywny wpływ na wytrzymałość przyborów kuchennych, a także ogranicza możliwość pojawienia się ognisk korozji. Warto dodać, że naczynia marki NOIS są niezwykle łatwe w czyszczeniu, a gładka struktura garnków i patelni jedynie upraszcza mycie zabrudzeń bez konieczności szorowania chropowatymi materiałami.

Bezpieczna powłoka nieprzywierająca Greblon C3+

Cechą wyróżniającą garnki i patelnie marki NOIS jest zastosowanie wysokiej jakości i bezpiecznej dla zdrowia powłoki nieprzywierajacej Greblon C3+. Tego typu rozwiązanie nie tylko zabezpiecza przed przypaleniem potraw, ale także ogranicza możliwość zmiany smaku dań wskutek zbyt długiej obróbki cieplnej. Warto dodać, że powłoka Greblon C3+ ma także pozytywny wpływ na żywotność naczyń, chroniąc je przed zarysowaniami czy przenikaniem do materiału kwasów z przyrządzanych potraw.

nowoczesne naczynia do gotowania

Pokrywa z wypukłego szkła borokrzemowego

Naczynia marki NOIS wyposażone zostały w pokrywy wykonane z niezwykle wytrzymałego szkła borokrzemowego. Oznacza to, że elementy nie są podatne na powstawanie uszkodzeń wskutek uderzeń, czy nadmiernego nagrzewania się materiału. Warto dodać, że szkło borokrzemowe nie wchodzi w negatywne reakcje z żywnością, dzięki czemu można mieć pewność, że duszenie i gotowanie dań jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Co więcej, pokrywy borokrzemowe są lekkie i łatwe w czyszczeniu, co ma pozytywny wpływ na wygodę użytkowania przyborów kuchennych.

Możliwość używania na wszystkich rodzajach kuchenek

Wychodząc naprzeciw różnym oczekiwaniom, marka NOIS stawia na tworzenie przystępnych naczyń przeznaczonych do używania na kuchenkach gazowych, indukcyjnych, ceramicznych, elektrycznych, czy nawet halogenowych. Seria Salto Silver cechuje się uniwersalnością i możliwością przygotowywania potraw na wiele różnych sposobów, jednocześnie będąc przystępną cenowo.

Jak dbać o naczynia NOIS Salto Silver?

Aby garnki i patelnie służyły przez wiele lat, warto stosować się do zasad prawidłowego czyszczenia przyborów kuchennych. Przede wszystkim warto unikać mycia naczyń w zmywarce, co ma wpływ na szybsze zużywanie się powłoki zabezpieczającej, a co za tym idzie - garnki i patelnie posłużą znacznie krócej. Do mycia ręcznego zaleca się wybieranie delikatnej chemii oraz miękkich, niechropowatych gąbek. Ponadto należy pamiętać, aby do gotowania używać akcesoriów kuchennych wykonanych z drewna lub silikonu, gdyż elementy metalowe mogą uszkadzać dno naczyń, znacznie zmniejszając ich wytrzymałość.

NOIS Salto Silver - nie tylko zwykłe naczynia

Odpowiedni wybór naczyń do gotowania ma ogromny wpływ nie tylko na wygodę przyrządzania potraw, ale także na emocje związane z gotowaniem dla siebie i rodziny. Wybierając garnki i patelnie niemające negatywnego wpływu na właściwości dań i zabezpieczające potrawy przed przypaleniami, można zapewnić sobie przyjemność zarówno z jedzenia, jak i z gotowania. Seria NOIS Salto Silver to uniwersalne, przystępne cenowo i doskonałe jakościowo naczynia łączące w sobie cechy ergonomiczności, fantastycznego designu i wytrzymałości w jednym.

Napisz komentarz