Jakie mięso najlepiej jeść w czasie odchudzania?

Kliknij na gwiazdkę aby dodać swoją ocenę.

Mięso uznawane jest za doskonałe źródło białka i żelaza, jednak eksperci  żywieniowi są zgodni – należy ograniczyć spożycie mięsa, zwłaszcza czerwonego. Można je zastąpić roślinami strączkowymi, a także białym mięsem i rybami. Jakie mięso jest najzdrowsze podczas odchudzania?

Wybieraj chude i delikatne mięsa

Najlepszym wyborem podczas diety odchudzającej jest białe mięso, zwłaszcza indyk. Kurczak powinien być spożywany jedynie wtedy, gdy jest dobrej jakości i jest to kurczak zagrodowy. Niestety – najczęściej dostępne w sklepach kurczaki pochodzą z ferm przemysłowych i przeładowane są hormonami i antybiotykami. Indyk wydaje się być najlepszym wyborem, gdyż gęś czy kaczka są zbyt tłuste podczas odchudzania.

Dziczyzna najzdrowszym mięsem

Obecnie najzdrowszym z mięs jest dziczyzna, niestety – jest stosunkowo trudno dostępna. Jeśli nie masz możliwości kupna takiego mięsa, rozejrzyj się w sklepie za mięsem z królika, jagnięciną czy cielęciną. Tego typu mięso jest delikatne, lekkostrawne i zawiera minimalną ilość tłuszczu. Pamiętaj jednak o ich odpowiednim przygotowaniu – pieczeniu, duszeniu lub gotowaniu na parze. Smażenie nie jest zalecane.

Zamiast mięsa – ryby

Do niedawna ryby uchodziły za najzdrowsze źródło białka i kwasów omega, dziś – bombardowani jesteśmy informacjami o wysokiej zawartości w rybach zanieczyszczeń, w tym toksycznej rtęci i innych metali ciężkich. Najlepszym wyborem będzie dorsz, śledź czy pstrąg. Unikaj pangi i ryby maślanej.

Opiekun tej strony:
Justyna M.

Redaktor portalu wszystkoojedzeniu.pl

Ten artykuł powstał na podstawie 2 źródeł:

  • www.eatthis.com
  • www.livestrong.com

Napisz komentarz

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij