3 kroki przed rozpoczęciem diety

Ocena: 5 na podstawie 1 głosów.

Chcesz schudnąć? To dobrze! Utrzymanie właściwej masy ciała to najlepsza profilaktyka wielu chorób, no i oczywiście – nienaganny wygląd. Jednak odchudzanie to proces wymagający wielu wyrzeczeń i skutecznego planowania, a następnie realizowania swoich zamierzeń. O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem diety?

Przebadaj się

Nadwaga może towarzyszyć wielu stanom chorobowym, np. niedoczynności tarczycy. Warto zatem wykonać panel podstawowych badań laboratoryjnych, które zobrazują kondycję zdrowotną organizmu. Konieczne badania to: morfologia z rozmazem, hormony tarczycy (fT4 i TSH), lipidogram, glukoza na czczo, poziom żelaza, badanie ogólne moczu. Jeśli planujesz konsultację z dietetykiem, takie badania to absolutna konieczność; bez nich żaden szanujący się dietetyk nie podejmie z Tobą współpracy. A jeśli chcesz odchudzać się na własną rękę – skontrolujesz stan zdrowia; w końcu każdy pretekst do wykonania badań kontrolnych jest dobry, prawda?

Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne

Część osób na diecie stara się po prostu jeść mniej; inni – mimo ustalonego jadłospisu – bagatelizują rujnujący wpływ przekąsek na efekty diety i podjadają między posiłkami. Są też tacy, którzy radykalnie ograniczają liczbę spożywanych kalorii. Większość z nich nigdy nie schudnie. Dlaczego? Bo odchudzanie to matematyka, gdzie liczy się precyzyjnie oszacowana liczba kalorii dopuszczalna do spożycia w ciągu dnia. Skorzystaj zatem z dostępnych w Internecie kalkulatorów kalorii o oblicz swoją CPM, czyli całkowitą przemianę materii.

Ustal precyzyjny plan działania

Zaplanuj odchudzanie krok po kroku: ile kg chcesz schudnąć, w jakim czasie? Niech będą to plany możliwe do zrealizowania – utrata 2 – 4 kg w ciągu miesiąca jest realna. A następnie tydzień po tygodniu monitoruj postępy i – w razie potrzeby – modyfikuj swoje założenia. Tym razem na pewno się uda!

Opiekun tej strony:
Justyna M.

Redaktor portalu wszystkoojedzeniu.pl

Ten artykuł powstał na podstawie 3 źródeł:

  • dailyburn.com
  • www.rebootwithjoe.com
  • familydoctor.org

Napisz komentarz

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij